Basia Piela jest nauczycielem Romana's Pilates Level V

Przez 2 lata szkoliła się w Hadze, w Holandii, pod okiem Marjorie Oron, Jane Poerwoatmodjo oraz Sari Mejia Santo. Program Romana's Pilates jest jednym z najbardziej renomowanych i wymagających programów kształcenia instruktorów. Obejmuje 1000 godzin obserwacji, praktyki własnej oraz prowadzenia zajęć, przygotowując do pracy na wszystkich sprzętach i poziomach zaawansowania. W trakcie szkolenia przyszli instruktorzy przechodzą przez szereg egzaminów praktycznych i teoretycznych.

Basia zaintresowała się metodą Pilates dzięki baletowi, który jest jej wielką pasją i towarzyszy jej od najmłodszych lat. Dlatego mimo ukończenia studiów lingwistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, zdecydowała się zająć pracą z ciałem i świadomym ruchem. Jeszcze w ich trakcie zaczęła prowadzić zajęcia i warsztaty Barre Au Sol (ćwiczenia baletowe i rozciągające wykonywane na macie) w studio przy Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie. W 2013 roku ukończyła 100 godzinny kurs BASI (Body Arts and Science International) Mat Work Teacher Training w Paryżu, który był wstępem do dalszej edukacji. Wtedy trafiła też do studia True Pilates Poland, gdzie poznała i zafascynowała się metodą Romany Kryzanowskiej. Po 5 latach od pierwszej sesji, intensywnym szkoleniom w Hadze i zdanych wszystkich egzaminach otrzymała dyplom Romana's Pilates Teacher Level V. Przez ostatnie lata współpracowała z True Pilates Poland oraz Instytutem MAÉ, a w czerwcu 2020 otworzyła studio Pure Pilates.

Najbardziej inspirujące jest dla mnie to, że efekty ćwiczeń można poczuć i zobaczyć naprawdę szybko

"Uwielbiam ten moment, kiedy Klient kończąc trening, czuje się fizycznie i psychicznie o wiele lepiej niż jeszcze godzinę wcześniej. Dzięki temu wiem, że moja praca ma realny wpływ na czyjeś zdrowie i jakość życia."