Jak wyglądają zajęcia?

Metoda Romana’s Pilates składa się z około 600 ćwiczeń o różnych stopniach zaawansowania. Zazwyczaj trening zaczynamy od ćwiczeń na Reformerze, gdzie najłatwiej jest nam ustawić symetrycznie ciało i poczuć pracę od wewnątrz. Następnie, z reguły, ćwiczymy na macie, by zakończyć trening na którymś z mniejszych sprzętów.

Ile razy w tygodniu najlepiej ćwiczyć?

Od 1 do 3 razy w tygodniu, przy czym najlepsze efekty osiągniemy ćwicząc 3 razy w tygodniu. Trening 2 razy w tygodniu również jest bardzo dobrym sposobem na poprawienie swojej sprawności i sylwetki. Ćwiczenia raz w tygodniu świetnie  sprawdzą się jako trening uzupełniający, jeśli uprawiamy inne sporty.

Ile trwają zajęcia?

Zajęcia trwają 50 minut.

W co należy się ubrać?

Ubranie powinno być wygodne i jednocześnie dopasowane. Najlepiej sprawdzają się legginsy i dopasowany top z długim/ krótkim rękawem bądź na ramiączkach. Obowiązkowo należy ćwiczyć w skarpetkach.

Czy w studio można się przebrać?

Tak.

Czy w studio można wziąć prysznic po treningu?

Tak.

Czy można zaparkować w pobliżu studia?

Tak, zazwyczaj nie ma problemu, by znaleźć miejsce parkingowe w pobliżu studia (strefa płatnego parkowania).

Czy w studio odbywają się też zajęcia grupowe?

Nie. Studio prowadzi zajęcia indywidualne.

Czy Pilates jest dla mężczyzn?

Zdecydowanie tak. Joseph Pilates rozwijał swój system ćwiczeń najpierw z myślą o sobie, potem o internowanych żołnierzach. Inspirował się bardzo męskimi dziedzinami sportu jak kulturystyka, zapasy, gimnastyką czy sztukami walki. Wiele z ćwiczeń stworzył specjalnie dla mężczyzn.